День працівника освіти

День працівника освіти

Професійне вигоряння: як йому запобігти?

Жовтень – місяць, коли відзначаємо День працівника освіти. Про професію педагога сказано чимало. Але в кожного є щось своє додати до цієї теми. Можна говорити, що це творча, цікава праця, потрібна суспільству і людям, а можна згадати і про важкі будні, які забирають багато нервів і сил. Що переважає? Як зберегти педагогові працездатність, любов до професії, прагнення до самовдосконалення і просто фізичне та душевне здоров’я? Cаме це,стало темою чергового семінару – практикуму педагогів-організаторів району, які зустрілися 10 жовтня у Рава-Руському міському будинку дитячої та юнацької творчості. Презентувала позашкільний заклад та привітала з початком роботи всіх присутніх директор – Л.М.Товарянська.
Методист Будинку творчості Світлана Новоселова познайомила з планом роботи методоб’єднання, звернула увагу, що Конфуцій говорив: «Послухайте – і ви забудете, подивіться – і ви запам’ятаєте, зробіть – і ви зрозумієте.», тому запросила всіх бути активними учасниками. У форматі представлення презентації: « Професійна самосвідомість педагога. Способи саморегуляції емоційного стану» соціальний психолог Потелицької ЗОШ – Пелипишин Оксана Федорівна розкрила дану тему, а також вона провела тестування, під час якого педагоги-організатори визначили свою психологічну врівноваженість, ступінь схильності до стресу. Запропонувала методичні рекомендації з розвитку позитивного мислення.

Своїми секретами «вічної молодості» і педагогічної творчості поділився Тарас Григорович Горячий ( «Шаховий король» Будинку творчості з 1961 року). В ході семінару педагоги-організатори були активними учасниками майстер-класів по виготовленню оберегів ( Пташки-миру, Янгола-охоронця, Квітки – троянди у техніці паперопластики, та в’язання туристичних вузлів (керівники Карпа Л.В, Карачун В.Я, Плесак Н.Я, Чобіт І.В.). Свої методичні рекомендації подала завідувач методичним відділом Жовківського центру Мар’яна Бранець, презентувала нову інформаційно-методичну листівку центру творчості «У життєвому вирі » №6\7 2017.

Цікавим і пізнавальним був виступ директора Жовківського центру творчості – Чурій І.С. Під час підведення підсумків, учасники методоб’єднання поділилися враженнями від зустрічі і дали свої поради, як вони знаходять баланс і гармонію у житті. І вирішили , якщо не можна змінити ситуацію – потрібно змінити своє ставлення до неї. Можливо, саме це допоможе прийняти ту чи іншу ситуацію, яку не можна виправити, потрібно просто пережити, щоб жити далі.